NARTY HELISKIING PODRÓŻE REZERWACJE
O FIRMIE
SkiSafari Kanada 2002

Już w grudniu 2002 roku możesz na nartach przejechać całe Góry Skaliste - od Calgary do Vancouver. Wybraliśmy w dosłownym i przenośnym znaczeniu przekrój przez kanadyjskie góry. Dwa pierwsze ośrodki – Lake Louise oraz Banff – to kontynentalna strona Kordylierów – super "suchy" puch, niskie temperatury oraz bajeczna rzeźba Gór Skalistych na każdym pozostawią niezapomniane wrażenie. Kolejny etap skisafari – Revelstoke jest uroczym miasteczkiem położonym w samym środku ciągnących się przez setki kilometrów gór. Powstało w czasach budowy kolei transamerykańskiej, natomiast w naszej podróży dzięki ofercie Cat Powder będzie stanowić istotny etap zaznajamiania się z kanadyjską białą naturą. Catskiing w porównaniu z heliskiingiem jest tańszym sposobem na jazdę w głębokim śniegu – wprawdzie przejazdy osobowym ratrakiem zajmują więcej czasu niż przelot helikopterem, jednak i ta forma białego szaleństwa pozwoli na spełnienie marzeń niejednego freerideowca. W Revelstoke można także jeździć po przygotowanych stokach.

W końcu Whistler, jako zwieńczenie naszej podróży powinien przywitać nieco łagodniejszym klimatem, choć opady śniegu są tutaj nie mniejsze niż w Banff czy Revelstoke. Ośrodek ten, wielki w każdym względzie, oprócz zapewnienia szerokiego wyboru tras słynie z niezliczonych możliwości jazdy, którą w Kanadzie nazywa się treeskiing. "Pod ręką" jest lokalny operator heliskiingu Black Comb Helicopters a kilka km w głąb puszczy znajduje się luksusowy ośrodek Tyax Lodge, w którym zimą rezyduje operator szczycący się największym terenem przeznaczonym dla heliskiing-u: Tyax Lodge Heliskiing z ponad 300 zjazdami na 3.500 km2.

Należy w tym miejscu podkreślić, iż narciarstwo pozatrasowe w Kanadzie oferowane jest wszystkim co najmniej średnio zaawansowanym narciarzom - tak jak i przygotowane trasy, tak i nieprzejeżdżone trakty w mają swoje stopnie trudności a szerokie narty, powder skis (ich wypożyczenie jest zazwyczaj objęte pakietem), pozwalają "pływać" już po kilku skrętach osobom, które wcześniej nie wyjeżdżały poza przygotowane trasy.

Program nasz umożliwia pełne wykorzystanie narciarskiego czasu początkującemu narciarzowi i równocześnie daje pełną satysfakcję ekspertowi żądnemu mocniejszych wrażeń na śniegu.

Wersja 1. Program narciarski: 5-17.12.2002. Sugerujemy wylot z Polski 3-go lub 4-go i dodatkową dobę (lub dwie) spędzoną w Calgary celem aklimatyzacji i wyrównania różnicy czasu, 8h.

Zakwaterowanie w Lake Louise to głównie domki usytuowane wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka narciarskiego. Z LL jest nieco dalej jest do 2 ośrodków połozonych koło Banff. Brak bliskości dużej miejscowości, co może stanowić problem przy poszukiwaniu wieczornej rozrywki. Dla osób lubiących wieczorną aktywnosć lepszym miejscem jest Banff, gdzie zakwaterowanie jest w samej miejscowości. Dojazdy do ośrodków nieco dalsze, ale za to są dwa w pobliżu miejscowości a tylko LL zdecydowanie dalej.

Jeżeli dysponujemy większą ilością czasu, warto w tym regionie wykupić pakiet 5/6 (pięć noclegów i 6-dniowy skipass).

Program:
5-8.12.2002 Lake Luise/Banff. 3-dniowy pakiet obejmuje 3 noclegi w drewnianej chacie oraz 3-dniowy skipass. Pobyt rozpoczyna się noclegiem 5-go, skipass na dni 6-7-8.12
8.12.2002 Po południu/wieczorem przejazd autobusem Grey Hound do Revelstoke, zakwaterowanie w Monanschee Lodge. Posiłki tego dnia we własnym zakresie
9-13.12.2002 5 dni catskiingu z Cat Powder, rozpoczęcie 9-go śniadaniem, zakończenie lunchem 13-go.
14.12.2002 Przejazd autobusem do Kelowna, przelot West Jet z Kelowna do Vancouver, przejazd z Vancouver do Whistler, zakwaterowanie w Extremely Canadian Lodge.
14-17.12.2002 Pobyt w ośrodku Whistler pod troskliwym i fachowym okiem obsługi Extremely Canadian. Pobyt 3 doby obejmuje także wyżywienie, nie obejmuje karnetu narciarskiego.
17.12.2002 Wyjazd z Whistler do Vancouver, 17/18 opcjonalnie nocleg w Vancouver.

Wersja2. Program narciarski 13-23.12.2002. Kolejność punktów programu SkiSafari Kanada 2002 jest taka sama, z tą różnicą, iż program catskiing opiera się na 3 dniach, nie na 5-ciu. Tak samo
sugerujemy wylot 11-12 grudnia z Polski (Niemiec).

Koszty liczone są na osobę przy założeniu 2-osobowego obłożenia pokoi. Koszt dla osoby podróżującej samodzielnie byłby wyższy. Cena oszacowana w oparciu o średnie taryfy w danym sezonie,
zostanie zweryfikowana i potwierdzona w momencie dokonywania rezerwacji:

Wersja1: ok. 4.100 CAD

Wersja2: ok. 3.500 CAD

Koszty w obu wypadkach obejmują:

1. Wszystkie przejazdy lokalne autobusami Grey Hound oraz przelot na trasie Kelowna-Vancouver.
2. Lake Luise/Banff - zakwaterowanie + karnet narciarski zgodnie z programem
3. Revelstoke - rozpoczęcie noclegiem, pierwszy posiłek to śniadanie, ostatni lunch, dodatkowy nocleg 13/14.12
4.Extremely Canadian w Whistler - zakwaterowanie z wyżywieniem - śniadania i obiadokolacje.

Większa część kosztów będzie podstawą do zwrotu podatku w wysokości 3,5% od zakupionych usług. Zwrot po wypełnieniu specjalnego formularza.

Przelot na trasie Berlin-Vancouver-Berlin:

wylot 3.12, powrót 18.12: ok. 700 USD

wylot 11.12, powrót 23.12: ok. 620 USD

Prezentacja multimedialna oferty: dalej >>

  Konsultant VIP Travel: 9.00-17.00 tel. 61 866 93 65, 608 554424
HOME   KONTAKT
zaplanuj swoje wakacje, zadzwoń: 608 554424 pn.-pt. 9.00-16.00
drukuj stronę poprzednia strona do góry następna strona
Copyright VIP Travel © 2000