NARTY HELISKIING PODRÓŻE REZERWACJE
O FIRMIE
Heliskiing - heliboarding więcej
Większość narciarzy i snowboardzistów podchodzi do heliskiingu z podziwem i niedowierzaniem przemieszanym z odrobiną lęku. Kojarzą go z jazdą po niedostępnych, stromych stokach, skokami ze skalnych występów, jazdą między lawinami. Taki obraz pozostaje po obejrzeniu narciarskiego wydania jakiegokolwiek programu o sportach ekstremalnych. A przecież nie ma nic bardziej mylącego!
Heliskiing to śnieg, śnieg i jeszcze raz śnieg. To puch lżejszy od pierza i tak głęboki, że aż niemierzalny; to jazda w perfekcyjnych warunkach dzień po dniu bez potrzeby czekania w kolejkach i bez powtarzania jakiejkolwiek trasy! Heliskiing to wolność, pełnia satysfakcji i najlepszy śnieg pod słońcem na naszej planecie. Dla narciarza lub snowboardzisty nie ma odczucia porównywalnego do wyznaczania pierwszego śladu na nietkniętym stoku; do wrażeń doznawanych podczas jazdy po pachy w dziewiczym, świeżym śniegu.
Skitouring także pozwala na doznawanie podobnych odczuć – najczęściej jednak jeden zjazd jest okupiony całodzienną wędrówką na szczyt. W dzisiejszych czasach to zbyt mało dla wciągniętych w wir codziennej pracy ludzi. Gondola, wyciąg krzesełkowy, orczykowy, górski tramwaj... te urządzenia jedynie w niewielkim stopniu pomagają uczynić zimowy wypoczynek naprawdę niepowtarzalnym. Dzięki wyciągom zaniedbujemy czas i wysiłek potrzebny w dotarciu na szczyt, na ten sam szczyt wywożone są jednak setki innych ludzi. Jeden jedyny zjazd w nietkniętym puchu jest zarezerwowany tylko dla tych, którzy wykażą się poranną mobilizacją bycia przy wyciągu jeszcze przed jego uruchomieniem.
Alternatywę dla najbardziej wymagających znalazł już ponad 35 lat temu austiracki instruktor i przewodnik górski, Hans Gmoser. Jako pierwszy zaproponował narciarzom helikopterową taksówkę w paśmie Bungaboo w Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie. Heliskiing stawał się coraz bardziej popularny w Kanadzie, Europie, Stanach Zjednoczonych i w Nowej Zelandii. Jednak z powodu dużego zatłoczenia europejskich Alp, zniknął prawie ze Starego Kontynentu. Dziś rzesze europejczyków ciągną każdego roku do Brytyjskiej Kolumbii, aby doświadczyć najwaspanialszej na Świecie narciarskiej przygody...
VIP Travel zaprasza na heliskiingową przygodę nie tylko najwytrawniejszych freerideowców. Fat ski, zwane także powder ski, pozwalają na delektowanie się pływaniem w śniegu w trzech wymiarach także tym, którzy nigdy poza przygotowane trasy dotąd nie wyjeżdżali. Pytaj o imprezy przygotowujące do heliskiingu.
HOME    KONTAKT
zaplanuj swoje wakacje, zadzwoń: 608 554424 pn.-pt. 9.00-16.00
drukuj stronę poprzednia strona do góry następna strona
    Copyright VIP Travel © 2000